1. HJ. NORTAMO 9H    Nortamon Peruskoulu    Rauma

  2. KAKARAT                  Keskustan yläkoulu       Harjavalta

  3. AMATÖÖRIT 22        Karvian yhtenäiskoulu   Karvia

  4. RUTI-RYHMÄ             Keskustan yläkoulu        Harjavalta

  1. ANTONIN POPPOO      Kuoppanurmen koulukeskus        Vihti

  2. TRIO                             Kuoppanurmen koulukeskus        Vihti

  3. TAPIOLA F6                   Tapiolan koulu                          Espoo

  1. TEAM JOKIVARSI          Jokivarren koulu            Orimattila

  2. JOUKKUE                     Lahden yhteiskoulu       Lahti

  1. ÖYHÖT           Vaajakosken yhtenäiskoulu      Jyväskylä

  2. TikPelTi            Tikkakosken yhtenäiskoulu      Jyväskylä

  1. HÖPERÖT                    Anna Tapion koulu             Pälkäne

  2. SIPULIRENKAAT            Anna Tapion koulu              Pälkäne

  1. NUUSKAMUIKUT                            Ylämyllyn koulu                    Liperi

  2. MULLAHTELEVAT MERIMAKKARAT     Joensuun Lyseon peruskoulu   Joensuu

  1. AUTOALAN RINSESSAT     Mertalan koulu             Savonlinna

  2. TIIMINÄ IHAN 3/5            Minna Canthin koulu     Kuopio

  3. KIVELÄ3                            Kivelän koulu                Leppävirta

  1. EPUN TIIMI            Masku

  2. KAKULI                 Loimaa 

  3. PRO AMIS           Parainen

  4. NIMETÖN           Hermanni, Salo

  5. Pingviinit             Moisio, Salo

  1. MUUMILAAKSON TARINAT       Kesämäen koulu       Lappeenranta

  2. ISI MAKSAA                             Joutsenon koulu       Lappeenranta

  1. VOIMA ON KANSSAMME   Pornaisten yhtenäiskoulu      Pornainen

  2. PORKKANAT                        Sipoonlahden koulu            Sipoo

  3. SLK MAFIA                           Sipoonlahden koulu            Sipoo

  1. AHVEN                          Lohtajan koulu                             Kokkola 

  2. BERRIES & CREAM          Toivolanrannan yhtenäiskoulu        Seinäjoki

  3. AMEEBAT                       Lestin koulu                                 Lestijärvi

  1. TELETAPIT                             Pitkäkankaan koulu        Oulu

  2. JESSIN MUSSUKAT               Merikadun koulu            Raahe

  3. 8D R3                                                                     Oulu  

  4. KAJAANIN LYSEO TIIMI A     Kajaanin lyseo               Kajaani

  5. 8E R7                                                                      Oulu